Agroturystyka ZACISZE - Maciejowiec 27 (gm. Lubomierz)
powrt na stron gwn nocleg,kwatera,pensjonat - Maciejowiec 27 (gm. Lubomierz). Powrt na stron gwn

Jesteś 39032
gościem
na naszej stronie


Start

Już niedługo wybieramy się wraz z grupą przyjaciół na wakacje w Karkonoszach. Jesteśmy właśnie w trakcie opracowywania naszego planu pobytu. Już nie możemy się doczekać kiedy zawitamy do naszego ulubionego karkonoskiego kurortu - Karpacza. Ustaliliśmy, że w pierwszej kolejności ruszymy na szlaki turystyczne w Karpaczu, aby móc podziwiać piękne Karkonosze Wybieramy się między innymi do s
więcej na temat: Lato w Karkonoszach
Na krańcu wzgórz Radoniowskich, w dolinie Maciejowieckiego Potoku rozpościera się malownicza wieś Maciejowiec.

Zaprasza w gościnę spragnionych spokoju i ciszy, poszukujących dzikiej natury i domowej atmosfery. Nasz dom zbudowany w 1886 roku zachował swój stary wizerunek. Kusi urokliwym, ciepłym wystrojem wnętrz.

Dla naszych gości przygotowaliśmy całe piętro domu, gdzie znajdują się 4 pokoje-sypialnie: - pokoje numer 4 i 5 są dwuosobowe, - pokój numer 2 jest 3 osobowy z możliwością dostawki,  pokój numer 1-czteroosobowy - z łazienkią, duża kuchnia w pełni wyposażona - pokój numer 3 jest 3 osobowy z możliwością dostawki. Kącik dla maluchów, łóżeczko, krzesełko dziecięce, wanienka, nocniki są do dyspozycji gości.

Atrakcje wokół domu:
  • Dom położony jest na wzgórzu, otoczony gąszczem lasów i hektarami łąk.
  • Posiadamy duży teren w koło domu.
  • Dzieci zapraszamy na plac zabaw.
  • Miejsce do grillowania, plac na ognisko uprzyjemniają letnie popołudnia.
  • Posiadamy również zarybiony staw z możliwością wędkowania.
  • Idealne miejsce na długie spacery lub rowerowe wycieczki po sennej okolicy.

  Maciejowiec powstał u stóp Zamkowej Góry. We wsi znajdują się ruiny Dworu z 1627 roku, oraz Pałac klasycystyczny z 1830 roku wraz z niewielkim mauzoleum a wszystko to położone w przepięknym Parku Pałacowym, gdzie można zobaczyć rzadkie gatunki drzew i krzewów.

    Miłośników wędrówek zaprasza Dziki Wąwóz mający około 2,5 km długości. Są również 2 szlaki turystyczne: żółty- z Gryfowa do Jeleniej Góry zielony-z Wlenia do Jeleniej Góry 8 km od nas jest słynne Muzeum "Sami Swoi" w Lubomierzu. W sąsiednich Pilchowicach koniecznie trzeba zobaczyć drugą co do wielkości (po Solinie) i drugą co do wieku w Polsce zaporę wodną. Jest to najwyższa zapora kamienna i łukowa w Polsce. Nad Zalewem Pilchowickim istnieje możliwość wypożyczenia kajaków jak również wędkowania. Dla miłośników wędrówek, sporów letnich i zimowych: Góry Izerskie- z piękną miejscowością uzdrowiskową Świeradów Zdrój Karkonosze ze swym najwyższym szczytem Śnieżką 1602m n.p.m. Karpacz, Szklarska Poręba, Jakuszyce- najwspanialsze miejsce na narty biegowe( 34 km od Maciejowca) Cieplice Śląskie Zdrój- najstarszy kurort w Polsce Góry Kamienne i Wałbrzyskie Góry Sowie Warto zobaczyć Kościółek Wang, Cyrkland w Karpaczu (35 km od Maciejowca) Western City w Ścięgnach koło Karpacza Park Miniatur ,Sztolnie w Kowarach (33km od M.) Kolorowe Jeziorka w Janowicach Wielkich(35km od M.) Zamek Czocha w Leśnej (30km od M.) Zamek Książ koło Wałbrzycha ( 80km od M.) Skalne Miasto w Adrszpachu w Czechach (90km od M.) Praga stolica Czech (168km od M.).

Copyright 2000 - 2020 | Zaloguj | Lato w Karkonoszach